17 października 2018

Wiadomości » Kadry

Andrzej Pawłowski dołącza do zespołu CTL Logistics

Andrzej Pawłowski dołącza do zespołu CTL Logistics

Doradcą zarządu Grupy CTL Logistics został, były wiceprezes zarządcy infrastruktury kolejowej, Andrzej Pawłowski, który objął także funkcję prezesa spółki CTL Północ.


Jest nam niezmierne miło powitać w Grupie CTL Logistics doświadczonego specjalistę branży kolejowej. Dzięki swoim kompetencjom Andrzej Pawłowski będzie wspierał nie tylko część naszej działalności związanej z obsługą portową, bocznicową i terminalową , ale przede wszystkim wzmocni całą organizację swoją wiedzą przy budowie nowej strategii rozwoju Grupy – komentuje Grzegorz Bogacki, prezes i dyrektor zarządzający CTL Logistics. – CTL Logistics to kluczowy gracz na polskim i europejskim rynku przewozów towarowych. Naszą siłą jest zespół specjalistów o wyjątkowych kompetencjach dlatego współpracujemy z najlepszymi – dodaje Grzegorz Bogacki.


Andrzej Pawłowski od początku swojej kariery zawodowej jest związany z koleją. Pracę w Polskich Kolejach Państwowych rozpoczął w 1985 r. od stanowiska nastawniczego. Następnie przeszedł wszystkie szczeble kariery związane z zarządzaniem ruchem kolejowym – był dyżurnym ruchu, dyspozytorem i zastępcą naczelnika Ekspozytury Zarządzania Ruchem Kolejowym  w Gdańsku.


W latach 2009-2011 był dyrektorem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Nadzorował pracę eksploatacyjną kolei, tworzenie rozkładów jazdy oraz zarządzał zespołem ponad 800 pracowników. Przez ostatnie lata pełnił funkcję członka zarządu i dyrektor ds. sprzedaży oraz wiceprezesa zarządu i  dyrektora ds. eksploatacji w PKP Polskich Liniach Kolejowych. Pracując w zarządzie PKP PLK był jednocześnie koordynatorem ds. bezpieczeństwa w Grupie PKP.


Nowy doradca zarządu Grupy CTL Logistics jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Gdańskim. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Uzyskał również tytuł MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim.

jagr./ CTLPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×