24 września 2018

Wiadomości » Kadry

Jérôme Bonnet mianowany dyrektorem IT w UTA

Jérôme Bonnet mianowany dyrektorem IT w UTAJérôme Bonnet zostanie 1 kwietnia dyrektorem IT w firmie UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA). Celem 40-latka jest zmodernizowanie środowiska IT, przyspieszenie cyfryzacji oraz zapewnienie firmie UTA pozycji innowacyjnego dostawcy usług związanych z transportem na rynku europejskim.

- W osobie Jérôme’a Bonneta zyskujemy sprawdzonego eksperta IT w skali międzynarodowej - podkreśla Volker Huber, CEO w UTA. - Wnosi on wieloletnie doświadczenie w zakresie cyfrowych usług płatności, zarządzania kartami paliwowymi i flotą oraz programów lojalnościowych dla klientów. Jego specjalistyczna wiedza pomoże nam pokonać wyzwania transformacji cyfrowej - mówi z przekonaniem Volker Huber.


Jérôme Bonnet przychodzi z Edenred, koncernu macierzystego firmy UTA, który jest światowym liderem rynkowym w obszarze usług płatności dla przedsiębiorstw, pracowników i partnerów handlowych. Od 2015 r. pełni funkcję CEO firmy Cardtrend Systems w Malezji. Spółka zależna Edenred projektuje rozwiązania do zarządzania kartami paliwowymi i flotą dla czołowych koncernów z branży olejów mineralnych oraz banków w Azji Południowo-Wschodniej.

Wcześniej Jérôme Bonnet przez wiele lat pracował przede wszystkim w Chinach i Singapurze na różnych stanowiskach kierowniczych dla Accor Services, podmiotu należącego do grupy Accor, która w 2010 r. przekształciła się w Edenred. W tym czasie zarządzał między innymi centrum rozwoju oprogramowania, a także pracował jako CIO dla regionu Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu. Studiował informatykę w Bordeaux oraz jest absolwentem paryskiej uczelni Conservatoire National des Arts et Métiers.

Jako nowy dyrektor IT w UTA Jérôme Bonnet raportuje bezpośrednio do CEO Volkera Hubera. Dotychczas za działy IT i opłat drogowych odpowiadał w łączonej funkcji Olaf Schneider. Ze względu na rosnące znaczenie strategiczne obydwa działy zostaną rozdzielone organizacyjnie. - W przyszłości Olaf Schneider dzięki swojemu doświadczeniu w zarządzaniu skupi się na rozwijającymi się rynku opłat drogowych - mówi Volker Huber.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×