22 lutego 2020

Wiadomości » Kadry

Ekosystem Polska z nowym kierownictwem

Ekosystem Polska z nowym kierownictwem

Bombardier Transportation poinformował o powołaniu nowego kierownictwa w Polsce, które jest efektem wyodrębnienia kraju jako Ekosystem Polska.

Sławomir Nalewajka skoncentruje się na rynkach systemów sterowania ruchem kolejowym i zintegrowanych systemów transportowych. Andrzej Rębacz będzie odpowiedzialny za kierowanie biznesem taborowym oraz serwisem pojazdów szynowych.


- Zmiana ta stanowi ważny krok w kierunku umacniania pozycji Bombardier Transportation na polskim rynku - powiedział Michael Fohrer, prezydent Bombardier Transportation na Europę Środkową i Wschodnią, Rosję, Kraje WNP, Chiny i Izrael. - Polska wykazuje rosnący potencjał w segmencie zintegrowanych systemów transportowych. Dla zapewnienia efektywnej realizacji strategii firmy postanowiliśmy o ustanowieniu podwójnego przywództwa. Sławomir Nalewajka i Andrzej Rębacz to sprawdzeni menadżerowie o ugruntowanej pozycji, cieszący się doskonałą opinią nie tylko w firmie Bombardier, lecz również w branży kolejowej.


Sławomir Nalewajka pracuje w Bombardier Transportation od 25 lat. W 1993 jego zespół odpowiedzialny był za adaptację nowego komputerowego systemu sterowania ruchem kolejowym na potrzeby polskiego rynku.


W 2003 roku został mianowany prezesem zarządu BT (ZWUS) w Katowicach, ponadto jest prezesem zarządu spółki joint venture BT (Rail Engineering) w Warszawie od roku 1999. W czasie swojej pracy w BT Sławomir Nalewajka został uhonorowany szeregiem prestiżowych nagród, w tym m.in. Złotym Krzyżem Zasługi w 2012 roku. W 2009 roku otrzymał tytuł “Menedżera Roku” od stowarzyszenia Railway Business Forum.

Jest absolwentem Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno-Budowlanego, w którym uzyskał tytuł magistra inżyniera w zakresie metrologii elektrycznej w dziedzinie zabezpieczenia ruchu kolejowego.


Andrzej Rębacz pracuje w fabryce BT w Łodzi od 1985. Po jej akwizycji przez Bombardier Transportation w 2001 został mianowany Prezesem Zarządu Bombardier Transportation Customer Service w Łodzi. Od 2007 pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. oraz dyrektora naczelnego łódzkiej fabryki.


W 2016 Andrzej Rębacz otrzymał od Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Honorowe Wyróżnienie “Bene Meritus pro Industria Poloniae” za zaangażowanie w realizację projektów modernizacji taboru kolejowego w Polsce. Andrzej Rębacz posiada tytuł magistra inżyniera mechaniki, uzyskany na Politechnice Łódzkiej.


Bombardier jest największym międzynarodowym inwestorem w branży transportu kolejowego w Polsce. Obecnie w zakładach koncernu w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pracuje ponad 2000 osób. Szeroki zakres działalności firmy obejmuje produkcję nadwozi lokomotyw, regionalnych pociągów pasażerskich, pociągów dużych prędkości, produkcję ram wózków, projektowanie i produkcję systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym, produkcję aparatury elektrycznej, jak również serwis utrzymania pojazdów szynowych oraz systemów SRK.


Źródło: Materiały prasowe BombardierPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×