22 listopada 2019

Wiadomości » Kadry

Artur Nowicki dołączył do Grupy DBK

Artur Nowicki dołączył do Grupy DBK  KADRY
Grupa DBK dynamicznie rozwija swoje struktury, tworząc zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL. Z początkiem września do Grupy DBK dołączył Artur Nowicki, doświadczony menadżer w branży automotive, obejmując stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy DBK oraz prezesa zarządu spółki HAMA Polska, która specjalizuje się w kompleksowym wynajmie pojazdów użytkowych. 

Artur Nowicki dołączył do Rady Nadzorczej Grupy DBK oraz spółki HAMA Polska, która w ramach marki DBK Rental oferuje usługi z zakresu wynajmu oraz zarządzania flotami samochodów użytkowych, dostarczając nowe rozwiązania i technologie w transporcie, logistyce i dystrybucji. Będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój biznesu i usługi wynajmu w Grupie DBK wraz z zarządem w składzie wiceprezesów spółki: Adama Auksztulewicza (dyrektora finansowego) oraz Łukasza Chylińskiego (dyrektora zarządzającego).

Artur Nowicki jednocześnie piastuje stanowisko Wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Leasingu, z ramienia którego jest odpowiedzialny za segment rynku samochodów użytkowych i ciężarowych.

Ukończył studia w British Columbia Institute of Technology ze specjalizacją „Transport i logistyka” (School of Business) w Vancouver w Kanadzie, następnie kończąc programy finansowe dla wyższej kadry zarządzającej na Stanford Graduate School of Business w Stanford oraz Harvard Business School w Bostonie. Od 1993 roku Artur jest niezmiennie związany z branżą samochodów użytkowych i ciężarowych. Przez szereg lat pracował i zdobywał doświadczenie zawodowe w przedsiębiorstwach z sektora motoryzacyjnego – na początku w Kanadzie pracując dla Ryder System Inc., największej firmy wynajmu samochodów ciężarowych w Ameryce Północnej, zaś później dla Maxim Transportation Services Inc., lidera wynajmu w Kanadzie.

Z początkiem 2000 roku związał się z branżą samochodów ciężarowych w Polsce, gdzie rozpoczął pracę w Iveco Poland, najpierw odpowiadając za gamę lekką pojazdów Daily, a w kolejnych latach za rozwój sieci dealerskiej w Polsce.
W 2006 roku Artur Nowicki rozpoczął działalność Fraikin w Polsce, gdzie przez lata budował od podstaw polskie przedstawicielstwo, jednocześnie rozwijając markę na rynkach Europy Centralno-Wschodniej, w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rosji. Równolegle sprawował funkcję członka komitetu wykonawczego grupy Fraikin w Paryżu.

- Branża wynajmu oraz zarządzania pojazdami użytkowymi i ciężarowymi w dalszym ciągu będzie rozwijać się na polskim rynku, a wraz z nią Grupa DBK, która poprzez swoje działania od wielu lat czynnie uczestniczy w rozwoju rynku samochodów użytkowych. Stąd też uważam, że moje doświadczenie w połączeniu z potencjałem Grupy wpłynie pozytywnie na rozwój branży wynajmu pojazdów użytkowych w Polsce – mówi Artur Nowicki, prezes spółki HAMA Polska.

jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×