27 lutego 2020

Wiadomości » Kadry

Andrzej Pawłowski nowym członkiem zarządu CTL Logistics

Andrzej Pawłowski nowym członkiem zarządu CTL LogisticsKadry
Rada Nadzorcza CTL Logistics 19 listopada 2018 roku przyjęła rezygnację z funkcji członka zarządu Artura Borowicza, jednocześnie powołując na to stanowisko Andrzeja Pawłowskiego.


Artur Borowicz przez ostatni rok był odpowiedzialny za przygotowanie i realizację projektu reorganizacji Spółki w obszarze kolejowym. Jego bogate doświadczenie zawodowe przyczyniło się do osiągnięcia stabilizacji  we wspominanym obszarze działalności podstawowej i dało impuls do rozwoju w przyszłości. Będzie realizował projekty poza strukturami CTL Logistics.


Andrzej Pawłowski powołany na stanowisko członka zarządu oraz dyrektora ds. operacji i eksploatacji jest związany z Grupą CTL Logistics od roku a z branżą kolejową od ponad 30 lat. Będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie pionu operacji w pełnym zakresie jego działalności.

Andrzej Pawłowski jest absolwentem Technikum Kolejowego w  Bydgoszczy w specjalności „Ruch i przewozy kolejowe”. Dodatkowo ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył również studia podyplomowe z Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Uzyskał również tytuł MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim.

Andrzej Pawłowski od początku swojej kariery zawodowej związany jest z koleją. W 1985 roku podjął pracę w PKP rozpoczynając od stanowiska nastawniczego. Następnie pełnił obowiązki dyżurnego ruchu, dyspozytora i zastępcy naczelnika ekspozytury zarządzania ruchem kolejowym w Gdańsku. W latach 2006-2009 był zastępcą dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych a w latach 2009-2011 dyrektorem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Nadzorował pracę eksploatacyjną kolei, tworzenie rozkładów jazdy oraz zarządzał zespołem ponad 800 pracowników.

W latach 2011-2016 pełnił rolę członka zarządu i dyrektora ds. sprzedaży oraz wiceprezesa zarządu  i dyrektora ds. eksploatacji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Od listopada 2017 roku wspiera Zarząd Grupy CTL Logistics swoim doświadczeniem i kompetencjami w rozwoju organizacji, a także jest prezesem w CTL Północ.

jagr./CTL


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×