27 lutego 2020

Wiadomości » Kadry

Lufthansa żegna Wolfganga Mayrhubera, wieloletniego prezesa firmy

Lufthansa żegna Wolfganga Mayrhubera, wieloletniego prezesa firmyWolfgang Mayrhuber, były prezes i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG, zmarł w ostatnią sobotę, 1 grudnia 2018 roku, w wieku 71 lat, w wyniku ciężkiej choroby.

Carsten Spohr, prezes zarządu Lufthansa Group, przekazał wyrazy głębokiego współczucia w imieniu 134 000 pracowników Lufthansa Group - Wolfgang Mayrhuber był częścią i kształtował naszą firmę od ponad 45 lat. My, pracownicy Lufthansy, dziękujemy mu za jego wspaniałą pracę dla Lufthansa Group. Składamy kondolencje jego rodzinie i najbliższym.


Wolfgang Mayrhuber pracował dla Deutsche Lufthansa AG przez ponad 40 lat. Jako inżynier rozpoczął karierę w korporacji w 1970 roku w Hamburgu przy konserwacji silników.

Po pełnieniu różnych stanowisk kierowniczych, w 1994 roku Mayrhuber został mianowany na stanowisko prezesa Zarządu nowo założonej Lufthansa Technik AG, gdzie odegrał kluczową rolę w kształtowaniu pomyślnego rozwoju firmy jako wiodącego dostawcy usług.

W 2001 r. został powołany do Zarządu grupy odpowiedzialnego za usługi pasażerskie, a w 2002 r. powierzono mu stanowisko zastępcy prezesa Zarządu. W latach 2003-2010 Wolfgang Mayrhuber był prezesem zarządu Deutsche Lufthansa AG.
Dzięki udanym przejęciom SWISS, Austrian Airlines i Brussels Airlines miał on trwały wpływ na Lufthansa Group. Wolfgang Mayrhuber był Przewodniczącym Rady Nadzorczej w latach 2013-2017.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×