15 grudnia 2019

Wiadomości » Kalendarium

Targi CeMAT 2008 Hanower

Targi CeMAT 2008 HanowerLogistyczne all inclusive
Logistyka na światowym poziomie. Na poważnie - czyli prezentacja sprzętu, infrastruktury, oprogramowania oraz na wesoło – czyli wózki widłowe z piasku, występy i imprezy. W niemieckim Hanowerze odbyły się Światowe Targi Intralogistyki CeMAT 2008. Wyższa Szkoła Logistyki była na miejscu!
 
Wydarzenie na skalę światową!

Roczne obroty w wysokości 836 miliardów euro czynią z branży logistycznej trzeci co do wielkości sektor przemysłu w Europie. W dużej mierze jest to zasługą intralogistyki – w ostatnich latach sektor ten miał ponad dziesięcioprocentową dynamikę wzrostu, podczas gdy w przypadku logistyki nie przekroczyła ona 10%. Intralogistyka przyczynia się do rozwoju całej branży transportowej dzięki inwestycjom w nowoczesne systemy i innowacyjne rozwiązania technologiczne.
CeMAT – Światowe Targi Intralogistyki – to najważniejsze forum tej branży i platforma spotkań największych graczy na rynku. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 27 – 31 maja 2008 w Hanowerze. Przybyło na nią 1.100 wystawców, którzy swą ofertę zaprezentowali na 80.000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Oznacza to ponad dziesięcioprocentowy wzrost w stosunku do imprezy, która odbyła się w roku 2005. Dynamika wzrostu skali imprezy odzwierciedla więc dużą dynamikę rozwoju samej branży. Ponad połowę ogółu wystawców stanowiły firmy zagraniczne, dla których udział w CeMAT 2008 jest szansą, by zaprezentować swoją ofertę międzynarodowej publiczności.
Główne obszary tematyczne targów:
Urządzenia do transportu poziomego, wózki widłowe wysokiego podnoszenia oraz urządzenia do transportu wewnątrzzakładowego były w centrum uwagi na tegorocznych targach intralogistyki. W Hanowerze pojawili się niemal wszyscy liderzy światowego rynku zajmujący się tego typu rozwiązaniami.
W centrum uwagi CeMAT znalazły się także: zintegrowane systemy transportowe, systemy magazynowe, szafy i systemy do składowania wyrobów, rozwiązania IT dedykowane dla firm z branży logistycznej, sieci WLAN w służbie intralogistyki.
Oprócz zdecentralizowanych technologii informatycznych wspierających wewnątrzzakładowy przepływ materiałów i tworzenia sieci intralogistycznych, jednym z centralnych tematów imprezy był także trend do wykorzystywania rozwiązań przyjaznych dla środowiska – widoczny zwłaszcza na rynku urządzeń do transportu poziomego. Oszczędne napędy hybrydowe, silniki z niską emisją substancji szkodliwych, a także rozwiązania wymagające niskich nakładów serwisowych i technologie zmniejszające zużycie materiałów znalazły się w ofercie większości obecnych na targach dostawców.
  |str. 1| 2 | Następna

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×