6 grudnia 2019

Wiadomości » Kalendarium

III Warszawskie Dni Logistyki 2013

III Warszawskie Dni Logistyki 2013
Innowacyjne podejście do Logistyki w dobie kryzysu
W dniach 23-24 maja 2013 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się III edycja Warszawskich Dni Logistyki.
- Dumni z faktu, że poprzednie edycje, zgromadziły tak wielu uczestników – zarówno studentów, naukowców jak i osoby aktywnie działające w branży, tegoroczna konferencja poświęcona będzie prezentacji innowacyjnych rozwiązań z obszaru szeroko pojętej Logistyki oraz łańcucha dostaw. Dowiemy się w jaki sposób firmy działające w branży TSL radzą sobie z kryzysem oraz za pomocą jakich działań budują swoją przewagę konkurencyjną na rynku - czytamy w zapowiedzi imprezy przygotowanej przez studentów SGGW.


Nie zabraknie również wystąpień studentów kół naukowych z całej Polski, którzy zaprezentują nam swój pogląd na ten temat. Będziemy dążyli do tego, aby uczestnicy konferencji wynieśli z niej praktyczne umiejętności, podparte rzetelną wiedzą teoretyczną - pomagając w przyszłości rozwijać branżę.
 

Koło Naukowe Logistyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powstało 19 stycznia 2009. Jego opiekunem od 2011 roku jest dr Joanna Baran.
Misją Koła Naukowego Logistyki jest łączenie teorii z praktyką, swoiste pośrednictwo pomiędzy uczelnią, a szeroką branżą logistyczną i jej rynkiem pracy. Tego połączenia KNL dokonuje poprzez spotkania z postaciami z branży, seminaria terenowe, wycieczki tematyczne, pomoc studentom w poszukiwaniu praktyk i staży oraz rozwój badań naukowych z zakresu logistyki i transportu. Kierunek Logistyka na SGGW jest młodym kierunkiem, co niesie konieczność wielu nakładów pracy aby jak najlepiej wspomóc rozwój naukowy studentów.
 

 
Największym projektem KNL jest konferencja Warszawskie Dni Logistyki, na której co roku gości ponad 200 osób, w tym studenci z całej Polski, pracownicy naukowi, praktycy z branży, menedżerowie oraz politycy. Temat konferencji zmienia się co roku, dzięki czemu zagadnienia, które porusza się w trakcie jej trwania, są aktualne i dostarczają rzetelnych informacji ze świata logistyki. KNL to też dobra zabawa. W trakcie II Warszawskich Dni Logistyki odbyła się próba pobicia rekordu Guinessa w ilości osób w autobusie.
Spotkania KNL odbywają się regularnie, w co drugą środę o godzinie 16.
W trakcie spotkań poruszane są nie tylko kwestie organizacyjne, odbywają się na nich również prezentacje członków Koła na różne tematy oraz gry symulacyjne. Staramy się stale integrować, aby utrzymywać miłą i przyjazną atmosferę, dzięki czemu tworzymy zgrany zespół chętny do pracy i podejmowania nowych wyzwań.
Koło Naukowe Logistyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×