25 kwietnia 2018

Wiadomości » Kalendarium

Nowe przepisy w sprawie dobrej reputacji

Nowe przepisy w sprawie dobrej reputacji6 października Sejm RP znowelizował ustawę o transporcie drogowym. Ustawa w dużej mierze dotyczy utworzenia Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego, jednak zostały w niej wprowadzone również zapisy regulujące dobrą reputacją przewoźnika drogowego.
Szereg zmian w zakresie kontroli dobrej reputacji i utworzenie rejestru na pewno wpłyną na praktyczne funkcjonowanie przewoźników na rynku europejskim.
- W fazie projektu, zmiany dotyczące utraty dobrej reputacji w nowej ustawie były dużo bardziej restrykcyjne. Jednak strona rządowa uznała część argumentów strony społecznej środowiska transportowego, zmieniając najbardziej kontrowersyjne zapisy i dzięki temu przewoźnicy będą w stanie sprostać nowym wymogom. Nie oznacza to jednak, że będzie łatwiej niż jest – komentuje Iwona Szwed z biura prawnego Arena 561 – jedna z panelistek debaty, organizowanej podczas tegorocznej edycji Targów TransPoland.
Jaki wpływ będą miały nowe przepisy na realizowanie usług w transporcie międzynarodowym? Jakie inne zagrożenia czekają branżę transportową w najbliższym czasie? Jakie obawy i wnioski przedstawią uczestnicy rynku transportowego? To tylko niektóre z kwestii, jakie poruszone zostaną podczas debaty „Oddelegowani z Europy – jak płaca minimalna dzieli EU?”, której organizatorem jest wydawca czasopisma Transport Manager. Wśród panelistów znajdą się także przedstawiciele administracji publicznej, strony społecznej - związków zawodowych pracowników i związków pracodawców, prawnicy branżowi i przedstawiciele biznesu transportowego. Będzie także czas na pytania ze strony publiczności i kuluarowe rozmowy z panelistami, na temat kluczowych dziś dla branży TSL wyzwań i problemów. Debata rozpocznie się 8 listopada o godzinie 11:30 w Centrum EXPO XXI w Warszawie, gdzie odbędą się będą trzydniowe targi TransPoland.
TransPoland to unikalna okazja aby dowiedzieć się o nowościach w branży, nawiązać kontakty z przedstawicielami firm logistycznych i porozmawiać z producentami. To miejsce gdzie zbierają się osoby decyzyjne – dyrektorzy logistyki i transportu w firmach zajmujących się produkcją, dystrybucją oraz handlem. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Warszawie, poszerzona została dodatkowo  o tematykę związaną z produkcją, dystrybucją oraz handlem towarów.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×