21 lutego 2018

Wiadomości » Kalendarium

TransPoland już po raz czwarty

TransPoland już po raz czwartyW dniach 8-10 listopada 2016 r. już po raz czwarty odbędą się w Warszawie Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland. Ponad 140 wystawców oraz spodziewana liczba przeszło 4000 profesjonalistów z 29 państw potwierdzają, że mamy do czynienia z największym w tej części Europy wydarzeniem dla osób zawodowo związanych z logistyką i transportem.
TransPoland to unikalna okazja aby dowiedzieć się o nowościach w branży, nawiązać kontakty z przedstawicielami firm logistycznych i porozmawiać z producentami. Targi to miejsce gdzie zbierają się osoby decyzyjne – dyrektorzy logistyki i transportu w firmach zajmujących się produkcją, dystrybucją oraz handlem.
Mając to na uwadze powołana została w tym roku Rada Programowa Targów TransPoland, której zadania to między innymi: nakreślenie interesujących tematów i obszarów związanych z logistyką i dystrybucją, wskazanie aktualnych wyzwań i problemów logistycznych w przedsiębiorstwach oraz aktywny udział w konferencjach targowych - w tym w debacie na temat oczekiwań producentów, dystrybutorów i sieci handlowych  względem firm TSL. Swój udział zapowiedzieli dyrektorzy działów logistyki z takich firm jak: Praktiker, Anvil, MPM, ThyssenKrupp Energostal, Kolporter, PHS HYDROTOR, CIN&CIN, Dorato czy Cydr Lubelski.

Całe wydarzenie podzielone zostało na trzy bloki tematyczne, które odpowiadają trzem dniom targowym: produkcja, dystrybucja i handel (wtorek), praktyczne aspekty działalności w branży transportowej (środa), bezpieczeństwo w logistyce i magazynowaniu (czwartek).

Organizatorzy już w pierwszym dniu targów stawiają na tematykę bezpośrednio związaną z działalnością producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych w kontekście współpracy z firmami TSL. To właśnie podczas konferencji głównej, omówione zostaną oczekiwania oraz aktualne wyzwania z jakimi mają do czynienia największe firmy z poszczególnych branż. Niezwykle ciekawie, w kontekście aktualnej sytuacji rodzimych przewoźników we Francji, zapowiada się debata Transport Manager - Oddelegowani z Europy, czyli jak płaca minimalna dzieli UE? Kolejną już odsłonę będą miały Spotkania Transportowe, organizowane przez wydawcę miesięcznika TSL Biznes , na których poruszone zostaną m.in. kwestie zmowy cenowej producentów ciężarówek czy też kwestie płacy minimalnej kierowców.
Z pozostałych tematów, które zostaną poruszone warto także wspomnieć o: bezpiecznej optymalizacji transportu drogowego, potencjale wymiany handlowej pomiędzy Polską a Turcją (Forum Polska), problemach z pozyskaniem kierowców zawodowych oraz o bloku poświęconym bezpieczeństwu transportu. Jak co rok pojawi się strefa służb, gdzie bezpośrednio u przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego, będzie można dokonać konsultacji na temat aktualnych przepisów, obowiązujących w transporcie drogowym.
Podobnie jak w poprzednim roku, wspólnie z redakcją portalu Pracujwlogistyce.pl.  przyznane zostaną wyróżnienia „Przyjazny Pracodawca TSL” Pracujwlogistyce.pl
Organizatorzy TransPoland zapewniają że okazji do nawiązania relacji biznesowych będzie w tym roku co nie miara i już dziś zachęcają wszystkich do udziału w IV edycji targów TransPoland, które odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. I. Prądzyńskiego 12/14, w dniach 8-10 listopada 2016 r.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×