17 czerwca 2019

Wiadomości » Kalendarium

XVIII Kongres Spedytorów – 22/23 czerwca 2017

XVIII Kongres Spedytorów – 22/23 czerwca 2017

Przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji państwowej, eksperci ze świata nauki i mediów – tegoroczny, XVIII Kongres Spedytorów zgromadził ponad 120 uczestników. Tematami przewodnimi spotkania były: cyfryzacja branży TSL, praktyczne aspekty funkcjonowania Krajowej Administracji Sądowej oraz przepisy o monitorowaniu drogowego przewozu towarów.

Tak samo jak w roku ubiegłym Kongres odbył się w urokliwym anturażu historycznej części Torunia w hotelu Bulwar. Organizatorem spotkania była Polska Izba Spedycji i Logistyki.

Kongres Spedytorów to nie jest impreza masowa ani wyłącznie towarzyska. Jest to bardzo istotne spotkanie formujące opinię środowiska TSL. Staramy się, aby tematyka Kongresu była dopasowana, tak aby poruszone zostały problemy i wyzwania przed którymi aktualnie stoi branża – mówi Marek Tarczyński, Przewodniczący Rady PISiL.

Wydarzenie zainaugurował przewodniczący PISiL, Marek Tarczyński, a następnie ogłoszono wyniki Konkursu „Spedytor Roku 2016”. Tegorocznymi laureatami zostali: Enterprise Logistics – w kategorii firma zatrudniająca do 50 osób oraz przedsiębiorstwo JAS FBG S.A., które zatrudnia powyżej 50 pracowników. Kapituła przyznała także wyróżnienia firmom Asotra Polska oraz Terramar. Specjalne wyróżnienie za zasługi w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu – za działania na rzecz Łasztowni i Starego Miasta w Szczecinie – przyznano firmie CSL Internationale Spedition.

JAS FBG S.A. to największa w Polsce firma spedycyjna z polskim kapitałem. Obejmujemy niemal wszystkie gałęzie transportu i spedycji. Działamy na bardzo wielu różnych płaszczyznach wspierając między innymi, kardiochirurgię czy sporty amatorskie. Jest nam niezmiernie miło otrzymać laur „Spedytora Roku” po raz ósmy. Skoro w ciągu 18 lat trwania Kongresu, JAS FBG S.A. otrzymał główną nagrodę aż osiem razy to znaczy, że jesteśmy firmą bardzo solidną o solidnych podstawach – komentuje Józef Stróżyk, Dyrektor Spedycji Morskiej w JAS FBG S.A.