5 grudnia 2019

Wiadomości » Wywiady

IAC buduje zakład w Opolu

IAC buduje zakład w Opolu
Międzynarodowy koncern International Automotive Components rusza z budową fabryki kokpitów samochodowych w Opolu. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 20 milionów dolarów. 7 lutego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu, w której wzięli udział przedstawiciele koncernu i władz miasta. Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która była zaangażowana w obsługę projektu, reprezentował Krzysztof Senger, członek Zarządu PAIH odpowiedzialny za obszar inwestycji w Polsce.
Zakład produkcyjny w Opolu o powierzchni 27,000 m² będzie jednym z 27 należących do koncernu w Europie. Podstawowym zadaniem fabryki będzie produkcja ręcznie obrabianych elementów desek rozdzielczych dla producentów samochodów klasy premium. W tym celu kierownictwo planuje zatrudnienie w Opolu ok. 550 wykwalifikowanych pracowników. Projekt inwestycji zakłada również możliwość wytwarzania innych elementów wyposażenia aut, jako wsparcie produkcji innych zakładów w promieniu 100-450 km.- Zaledwie kilka dni temu otrzymaliśmy tytuł „Najszybciej rozwijającego się miasta 2016 roku”, dziś topowy koncern rozpoczyna u nas wartą 20 milionów dolarów inwestycję. To wszystko świadczy o tym, że w Opolu panuje wzorowy klimat dla biznesu - komentuje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. 
- Polska jest jednym z największych europejskich producentów części motoryzacyjnych. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, doskonałą lokalizacją oraz szeroką baza poddostawców - mówi członek Zarządu PAIH Krzysztof Senger. - Projekty z branży motoryzacyjnej są na drugim miejscu wśród inwestycji obecnie obsługiwanych przez PAIH. W tej chwili pracujemy nad 33 takimi projektami, które łącznie mogą stworzyć ponad 11 tysięcy miejsc pracy - dodaje Krzysztof Senger.
źr. /PAIH/Opole

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×