23 stycznia 2020

Wiadomości » Wywiady

PKP Intercity obejmuje patronat nad Dniami Transportu Publicznego 2017

PKP Intercity obejmuje patronat nad Dniami Transportu Publicznego 2017

W najbliższy weekend w Warszawie odbędą się Dni Transportu Publicznego, a w tym specjalny „Dzień Transportu Kolejowego”. Z tej okazji w niedzielę, 24 września, PKP Intercity umożliwi miłośnikom kolei zwiedzanie stacji technicznej na Olszynce Grochowskiej. Dzięki temu zobaczą, jak funkcjonuje kolej „od kuchni”.

W ramach tegorocznej edycji stołecznych Dni Transportu Publicznego, w niedzielę 24 września br., odbędzie się „Dzień Transportu Kolejowego”. Dla uczestników wydarzenia PKP Intercity zorganizowało zwiedzanie stacji techniczno-postojowej Warszawa Grochów w godzinach od 10:00 do 14:15. Miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć zaplecze techniczne przewoźnika, w którym każdego dnia serwisowane i przygotowywane do kursów są pociągi krajowe i międzynarodowe. W planie wycieczki nie zabraknie również najnowszych pojazdów PKP Intercity – Pendolino, FLIRT3 i PesaDART. Zwiedzający wejdą do kabiny maszynisty, zobaczą halę całopociągową i stanowiska do szkolenia maszynistów na symulatorze. Specjalne atrakcje przygotowano także dla najmłodszych miłośników kolejowych podróży.


W tym roku po raz 15. w Warszawie odbędą się Dni Transportu Publicznego. Impreza poświęcona promowaniu transportu zbiorowego jest organizowana w ramach European Mobility Week. Celem akcji jest m.in. zachęcanie mieszkańców do korzystania ze środków transportu zbiorowego, kultywowanie tradycji i historii transportu czy ukazywanie zalet kolei dalekobieżnej i aglomeracyjnej. Partnerami tegorocznej edycji wydarzenia są m.in. PKP Intercity, Koleje Mazowieckie, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei i Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×