18 października 2018

Wiadomości » Wywiady

Drugie spotkanie Rusak Customs Brunch za nami!

Drugie spotkanie Rusak Customs Brunch za nami!

“Cło” to słowo, które padało najczęściej podczas drugiego z kolei wydarzenia prestiżowego cyklu spotkań merytoryczno-networkingowych branży, jakie odbyło się wczoraj w warszawskim hotelu Polonia Palace. Zaproszona jako prelegent Magdalena Rzeczkowska, Dyrektor Departamentu Ceł, opowiedziała o nowych inicjatywach wdrażanych przez Krajową Administrację Skarbową oraz Ministerstwo Finansów. Drugi z wykładowców, reprezentujących spółkę Rusak Business Services Piotr Sienkiewicz, wygłosił przemówienie o faktach i mitach w tematyce obsługi celnej.

Centralizacja programu CUDO, usprawnienie zgłoszeń celnych, kontrole mobilne, nowy usprawniony interfejs dla systemu AES czy usługi e-status - to tylko kilka z projektów, nad którymi pracuje resort finansowych i podległe mu organy, a których wprowadzenie możemy spodziewać się już w 2019 roku. Dyrektor Rzeczkowska potwierdziła dalekosiężne plany elektronizacji i cyfryzacji, co nie tylko ma przyczynić się do zaoszczędzenia pracy i papierkowej roboty dla celników, ale też przyspieszenia wydawania zezwoleń. Usprawnione zostaną też mechanizmy w obsłudze obrotu towarowego w suchym porcie w Małaszewiczach.

Następnie na scenie pojawił się Piotr Sienkiewicz, Dyrektor ds. Rozwoju Rusak Business Services. Sienkiewicz, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, podzielił się kilkoma cennymi anegdotami  i wnioskami o współpracy pomiędzy agencjami celnymi i administracją Skarbu Państwa. Prelegent wziął też pod lupę realia obsługi celno-podatkowej i doradził, jak poruszać się w meandrach przepisów prawnych. Wykład zakończył się krótką dyskusją oraz informacją o rozlosowanych nagrodach - bezpłatnym audycie dla firm, biletach VIP na mecz Legii Warszawa czy weekendowym pobycie w pensjonacie.

Pełną treść wykładu oraz nagranie ze spotkania dostępne jest dla zarejestrowanych użytkowników na specjalnej stronie. Zapraszamy do odwiedzenia strony Rusak.pl po więcej informacji.

X Polecamy artykuł:
460 urodziny Poczty Polskiej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×