30 marca 2020

Wiadomości » Wywiady

Drugie spotkanie Rusak Customs Brunch za nami!

Drugie spotkanie Rusak Customs Brunch za nami!

“Cło” to słowo, które padało najczęściej podczas drugiego z kolei wydarzenia prestiżowego cyklu spotkań merytoryczno-networkingowych branży, jakie odbyło się wczoraj w warszawskim hotelu Polonia Palace. Zaproszona jako prelegent Magdalena Rzeczkowska, Dyrektor Departamentu Ceł, opowiedziała o nowych inicjatywach wdrażanych przez Krajową Administrację Skarbową oraz Ministerstwo Finansów. Drugi z wykładowców, reprezentujących spółkę Rusak Business Services Piotr Sienkiewicz, wygłosił przemówienie o faktach i mitach w tematyce obsługi celnej.

Centralizacja programu CUDO, usprawnienie zgłoszeń celnych, kontrole mobilne, nowy usprawniony interfejs dla systemu AES czy usługi e-status - to tylko kilka z projektów, nad którymi pracuje resort finansowych i podległe mu organy, a których wprowadzenie możemy spodziewać się już w 2019 roku. Dyrektor Rzeczkowska potwierdziła dalekosiężne plany elektronizacji i cyfryzacji, co nie tylko ma przyczynić się do zaoszczędzenia pracy i papierkowej roboty dla celników, ale też przyspieszenia wydawania zezwoleń. Usprawnione zostaną też mechanizmy w obsłudze obrotu towarowego w suchym porcie w Małaszewiczach.

Następnie na scenie pojawił się Piotr Sienkiewicz, Dyrektor ds. Rozwoju Rusak Business Services. Sienkiewicz, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, podzielił się kilkoma cennymi anegdotami  i wnioskami o współpracy pomiędzy agencjami celnymi i administracją Skarbu Państwa. Prelegent wziął też pod lupę realia obsługi celno-podatkowej i doradził, jak poruszać się w meandrach przepisów prawnych. Wykład zakończył się krótką dyskusją oraz informacją o rozlosowanych nagrodach - bezpłatnym audycie dla firm, biletach VIP na mecz Legii Warszawa czy weekendowym pobycie w pensjonacie.

Pełną treść wykładu oraz nagranie ze spotkania dostępne jest dla zarejestrowanych użytkowników na specjalnej stronie. Zapraszamy do odwiedzenia strony Rusak.pl po więcej informacji.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×